Manchester United i Espanyol učesnici nokaut faze Europa lige

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u okviru 4. kola grupne faze Evropske lige ekipu Partizana rezultatom 3:0 i tako se plasirali u nokaut fazu.

Manchester je u vodstvo doveo Greenwood sredinom prvog poluvremena na asistenciju Rashforda, a u 33. minuti Martial je udvostručio prednost.

Samo što se krenulo s centra u nastavku meča raspoloženi Rashford je postigao treći gol za United. Partizan do kraja meča nijednom nije ozbiljno zaprijetio pa je ostalo konačnih 3:0.

United je prestigao Alkmaar na prvom mjestu grupe L i sada Crveni vragovi imaju dva boda više od holandske ekipe. Partizan je treći s četiri boda manje od Alkmaara.

Basaksehir je u Austriji savladao Wolfsberger s uvjerljivih 3:0, a sva tri gola postignuta su u posljednjih 17 minuta utakmice.

Prvo je bh. reprezentativac Edin Višća iz penala doveo goste u vodstvo, potom je asistirao sjajnom Crivelliju, koji malo kasnije postiže i svoj drugi pogodak za konačnih 3:0.

Roma, koju je kao kapiten predvodio reprezentativac BiH Edin Džeko, je izgubila 1:2 na gostovanju kod Borussije M’Gladbach. Fazio je postigao autogol u 35. mniuti za vodstvo domaće ekipe, a iskupio se u 64. golom za izjednačenje. Ipak, u 95. minuti Thuram je postigao gol za veliku pojedu Borussije.

Espanyol je kao domaćin pregazio Ludogorets sa čak 6:0 i tako osigurao narednu fazu, Braga je sa 3:1 bila bolja od turskog Bešiktaša, a istim rezultatom je u Njemačkoj protiv Wolfsburga slavio Gent.

Rangersi su sa 2:0 bili bolji od Porta, dok je Wolverhamtpon preko Jimeneza u sudijskoj nadoknadi došao do bitnog trijumfa protiv Slovan Bratislave.

Feynoord je remizirao sa Young Boysima 1:1, a bod je na gostovanju osvojio i St.Ettiene kod Oleksandriyje.