Manchester United konačno proigrao, Arsenal prokockao dva pogotka prednosti

U izuzetno sadržajnoj utakmici 10. kola Premeirshipa Manchester United je na gostovanju kod Norvicha upisao i drugu vezanu pobjedu u gostima rezultatom 3:1.

Dobro su gosti otvorili utakmicu i nakon nekoliko prilika su stigli do vodstva u 21. minuti kada je McTominay postigao gol. Bio je to jubilarni 2000. pogodak ovog tima u Premeirshipu.

Osam minuta kasnije, Rashford ispravlja svoju prethodnu grešku kada je promašio penal i svom timu donosi povećanje prednosti, što je bio i konačan rezultat prvog dijela.

U drugom dijelu igralo se podjenako otvoreno, a Manchester United je potvrdio pobjedu nakon prekrasne akcije Martiala i Rashforda koju u pogodak pretvara Francuz.

Norwich je do kraja uspio postići pogodak preko Hernandeza ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne još jedan poraz u ligi.

Arsenal je u istom terminu ugostio Crystal Palace na svom Emiratesu i ujedno uspio prokockati prednost od čak dva pogotka. Završilo je 2:2.

Odlično su domaćini otvorili meč i brzo su poveli sa 2:0, a strijelci su bili Sokratis u 7. i David Luiz u 9. minuti.

Iako je Arsenal i nakon toga napadao, gosti su ipak uspjeli smanjiti na 2:1 u 32. minuti kada je Milivojević pogodio iz penala.

U nastavku je Crystal Palace stigao i do izjednačenja, a donio ga je Ayew u 52. minuti. Do kraja je Arsenal pokušao postići pogodak, ali osim Sokratisovog poništenog pogotka nisu uspjeli ništa više da urade.