Manchester United nije dopustio još jedno veliko iznenađenje ovog kola

Nogometaši Manchester Uniteda konačno su proigrali i zabilježili sigurnu pobjedu protiv Newcastlea u 19. kolu rezultatom 4:1.

Gosti su na Old Traffordu do vodstva stigli u 17. minuti kada je nakon duge akcije Longstaff pogodio za vodstvo gostiju 1:0.

No, samo sedam minuta kasnije Martial je postigao pogodak za 1:1 uz veliku pomoć golmana gostiju Dubravke.

Već u 36. minuti Greenwood je pogodio za 2:1, a do kraja poluvremena Rashford je pogodio glavom za 3:1.

Konačnih 4:1 za sedmu pobjedu Uniteda ove sezone postavio je Martial svojim drugim pogotkom u 51. minuti susreta.

Manchester United je nakon ovog kola izvršio pritisak na top 4 i sada su na samo tri boda zaostatka za Chelseajem. Newcastle je 10. poziciji sa 25 bodova.