Manchester United očekivano protiv Watforda za peto mjesto na tabeli

Nogometaši Manchester Uniteda savladali su danas na svom terenu u 27. kolu engleskog Premiershipa ekipu Watforda rezultatom 3:0.

Uzbuđenja u prvom dijelu nije bilo do 40. minute, a onda je Martin Atkinson dosudio jedanaesterac za domaće nakon prekršaja Bena Fostera.

Bruno Fernandes je šutirao i donio prednost Manchester Unitedu u 42. minuti. 1:0 je ujedno bio i konačan rezultat prvog dijela.

Nogometaši Watforda uspjeli su zatresti mrežu domaće ekipe u 53. minuti, ali je pogodak Troya Deeneya Atkinson poništio nakon konsultacija s VAR sobom.

Pet minuta kasnije bilo je 2:0 za domaće. Foster je odbranio udarac Anthonyja Martiala, a nakon što se lopta vratila Francuzu sjajno je reagovao i prebacio golmana Watforda.

Treći pogodak United je postigao u 75. minuti susreta. Fernandes je ovaj put asistirao, a Mason Greenwood je matirao nemoćnog Fostera. Ostalo je do kraja utakmice na Old Traffordu 3:0 za domaće.

Manchester United nakon današnje utakmice ima 41 osvojen bod i zauzima peto mjesto na tabeli Premiershipa.