Manchester United prekinuo Liverpoolov niz podjelom bodova na Old Traffordu

Nogometaši Manchester Uniteda i Liverpoola podijelili su bodove u najvećem engleskom derbiju odigranom na Old Traffordu u okviru 9. kolu Premiershipa odigravši 1:1.

Igralo se oprezno i u polju tokom čitave utakmice, a Manchester je stigao u vodstvo u35. minuti nakon sumnjivog starta Lindelofa. Lopta je stila do Jamesa koji majstorski pronalazi Rashforda za postavljanje konačnog rezultata prvog dijela.

Liverpool je u drugom poluvremenu zaigrao dosta konkretnije, a spasila ih je fantastična izmjena Kloppa. Rezervista Lallana pogodio je samo pet minuta prije kraja meča za podjelu bodova i prekid niza od devet pobjeda.

Liverpool je ostao na prvom mjestu Premiershipa sa šest bodova više od drugoplasiranog Manchester City. S druge strane, United je prestigao Everton i sada je na 13. poziciji.