Manchester United sa kombinovanim sastavom prejak za Derby County

Nogometaši Manchester Uniteda osiugrali su plasman u četvrtfinale FA Cupa pobjedom na gostoavanju kod Derby Countyja rezultatom 3:0.

Iako je na teren Pride Parka istrčao kombinovani sastav ‘Đavola’, bilo je jasno da će Derby teško do povoljnog rezultata.

Prvi pogodak na utakmici viđen je u 33. minuti kada je Shaw čudnim udarcem matirao golmana i nagovijestio novi poraz domaćina.

U 41. minuti Ighalo se odlično snašao u kaznenom prostoru i povećao prednost Manchester Unitedu koji je sa dva gola prednosti otišao na odmor.

Drugo poluvrijeme bilo je rutinsko odrađivanje posla, a konačan rezultat postavio je Ighalo svojim drugim pogotkom u 70. minuti susreta.

Manchester United će u četvrtfinalu FA Cupa igrati protiv Norwicha koji je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisao Tottenham.