MARACANA SLAVI: Brazil osvojio naslov prvaka Copa Americe!

Brazilska nogometna reprezentacija osvojila je naslov prvaka Copa Americe nakon što je u finalu igranom na Maracani pobijedila Peru 3:1 (2:1).

Everton je nakon asistencije Gabriela Jesusa doveo Brazil u vodstvo u 15. minuti. Na 1:1 izjednačio je Guerrero u 44. iz penala, no slavlje Peruanaca nije trajalo dugo jer je u trećoj minuti sudačke nadoknade Gabriel Jesus zabio za 2:1 Brazila.

Sveprisutni Jesus je u 70. minuti isključen nakon što je dobio drugi žuti karton, a usprkos brojčanoj prednosti Peru nije uspio stići do poravnanja, već je primio i treći gol.

Richarlison je bio precizan iz kaznenog udarca u 88. minuti i riješio pitanje pobjednika. Brazil je osvojio prvi naslov prvaka Copa Americe nakon 2007. godine.

Zanimljivo,  Brazil je u svakom izdanju južnoameričkog prvenstva slavio kad je bio domaćin natjecanja.