Marseille deklasirao Toulouse: Show Dimitryja Payeta! [VIDEO]

Na otvaranju nove sezone francuske Ligue 1, Olympique de Marseille deklasirao je Toulouse na svom Velodromeu s 4:0.  Utakmicu je obilježio kapetan domaćina, Dimitry Payet, postigavši dva pogotka.

Prva dva pogotka na utakmicu djelo su Dimitry Payeta. Prvo je u 45. minuti hladnokrvno realizirao kazneni udarac, a u 62. minuti sjajno je pogodio za povećanje vodstva svoje momčadi.

U samoj završnici susreta, uvjerljivu pobjedu Marseillea potvrdili su Valere Germain u 89. minuti i Florian Thauvin u drugoj minuti sudačke nadoknade. Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car, koji je ovog ljeta stigao u Marseille, nije konkurirao za nastup.

Payet se tako na najbolji način vratio na nogometni teren nakon što se ozlijedio u finalu Europske lige protiv Atletico Madrida. Kapetan Marseillea je zbog morao propustiti nastup na Svjetskom prvenstvu u Rusiji gdje je Francuska osvojila naslov prvaka.

Danas je u Ligue 1 na rasporedu šest susreta: Nantes – Monaco, Angers – Nimes, Lille – Rennes, Montpellier – Dijon, Nice – Reims, Saint-Etienne – Guingamp. Sutra će prvo kolo zaključiti Lyon – Amiens, Bordeaux – Strasbourg i PSG – Caen.

Može li se Marseille boriti za naslov prvaka Ligue 1?