Marseille odnio važna tri boda iz Nice, Lille siguran protiv St. Etiennea

Nogometaši Marseillea upisali su pobjedu na gostovanju kod Nice rezultatom 2:1 u trećem kolu francuske Ligue 1. Bodove je osvojio i Lille sigurnom pobjedom protiv St. Etiennea.

Prvi gol u Nici viđen je u 31. minuti susreta. Novi napadač Marseillea Dario Bendetto uspio u padu uhvatiti volej i pogoditi za 0:1.

Benedetto je postavio konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku su postignuta još dva pogotka, oba sa bijele tačke.

Sudija Turpin je nakon minimalnog kontakta Amavija i jednog fudbalera domaćih odlučio dosuditi penal za Nicu u 65. minuti. Siguran izvođač bio je Wylan Cyprien za izjednačenje.

Samo šest minuta kasnije novi penal, ovaj put za Marseille. Pelmard je napravio faul u svom kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Dimitri Payet koji je tako donio izuzetno važne bodove sa teškog gostovanja svom timu.

U drugoj utakmici koja je bila na današnjem rasporedu od 19:00h pobjedu je upisao Lille. Oni su kao domaćini savladali St. Etienne rezultatom 3:0, a strijelci su bili Victor Osimhen 2x i Jonathan Bamba.