Marseille pobjedom protiv Salzburga došao na korak do finala!

Drugi polufinalni par Evropske lige, Marseille i Salzburg, odigrali su utakmicu na Velodromeu, koju je u svoju domaća momčad dobila  u svoju korist rezultatom 2:0.

Marseille je bolju igru i inicijativu krunisao pogotkom ove sezone sjajnog Thauvina u 15. minuti, na asistenciju Payeta. Imao je Salzburg prilike za izjednačenje, ali nisu uspjeli savladati golmana, pa se tako rezultatom 1:0 otišlo na desetominutni odmor.

U drugom poluvremenu je za promašaje gostujuće ekipe stigla kazna. N’Jie je odmjerenim udarcem posrpremio loptu u mrežu za 2:0, i ispostavit će se konačan rezultat ovog duela.

Salzburg je do kraja meča imao dvije izgledne prilike, ali nisu uspjeli da postignu pogodak koji bi im donio nešto rasterećeniji rezultat pred revanš za 7 dana.