Medvedev izgubio tek prvi set, izjednačio rezultat karijere na Wimbledonu i plasirao se u osminu finala

Ruski teniser Daniil Medvedev plasirao se u osminu finala ovogodišnjeg Wimbledona i tako izjednačio najbolji rezultat na ovom Grand Slamu postignut 2021. godine.

Medvedev je u trećem kolu ovog turnira sa 3:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:4, 6:4, za tri sata i četiri minuta savladao kolegu iz Mađarske, Martona Fucsovicsa.

Izgubio je Rus prvi set na turniru na startu meča protiv 67. igrača svijeta, koji mu je oduzeo servis u trećem gemu i do kraja sjajno odservirao za vodstvo od 1:0. Nije gubitak seta pokolebao trećeg tenisera planete.

Spasio je Daniil break loptu u trećem gemu drugog seta, a već u narednom napravio break bez izgubljenog poena. Imao je Fucsovics još jednu šansu da oduzme servis rivalu, ali je nije iskoristio, te je Medvedev izjednačio na 1:1 u setovima.

Već u prvom gemu trećeg seta Medvedev je stigao do breaka i sačuvao ga za preokret. Ključan u četvrtom setu bio je treći gem u kojem je favorizovani predstavnik Rusije izvršio pritisak na servis rivala i stigao do breaka.

Rutinski je Medvedev održavao prednost sve do osmog gema kada je Mađar imao break loptu, no istu nije iskoristio. Rus je pri vodstvu od 5:3 na servis rivala propustio dvije meč lopte, ali je sačekao svoj početni udarac i plasirao se u osminu finala Wimbledona.

Tamo će mu protivnik biti bolji iz meča u kom će snage odmjeriti Čeh Jiri Lehecka i predstavnik iz Amerike, Tommy Paul. Lehecka trenutno vodi sa 2:1 u setovima.