Messi donio pobjedu Argentini u klasiku protiv Brazila!

U ponajvećem nogometnom klasiku, Argentina je u prijateljskoj utakmici u Rijadu svladala Brazil 1:0, a gol odluke postigao je Lionel Messi.

Bio je Messijev prvi nastup u dresu reprezentacije nakon što je dobio crveni karton u dvoboju za treće mjesto na Copa Americi protiv Čilea u julu ove godine, a kasnije je suspendiran.

Nogometni klasik ‘Gauča’ i ‘Selecaoa’ razriješio je gol Messija u 13. minuti susreta. Argentinac prije toga nije iskoristio penal, njegov udarac obranio je Alisson, ali je Messi ispravio pogrešku zabivši u mrežu odbijanac.

Samo pet minuta prije Messijevog pogotka kazneni udarac nije iskoristio niti brazilski napadač Gabriel Jesus, koji se propisno osramotio pucavši pored vrata.

Argentinci su zadnji put pobijedili najvećeg rivala u junu 2017. u prijateljskoj utakmici igranoj u australskom Melbourneu, također rezultatom 1:0.

Brazil je ovim porazom produžio niz bez pobjede na posljednjih pet susreta.