Messi i Argentina u tvrdoj utakmici razbili Meksimo i približili se osmini finala Svjetskog prvenstva

Nogometna reprezentacija Argentine upisala je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Kataru u drugom kolu protiv Meksika rezultatom 2:0.

Od početka je viđena izuzetno tvrda i fizički zahtjevna utakmica, pa se dalo naslutiti da će istu odlučivati samo nekoliko poteza individualaca.

Takav jedan potez režirao je ko drugi nego Lionel Messi u 64. minuti sjajnim udarcem i milimetarski preciznim golom za veliko slavlje na tribinama.

Messi je upisao i asistenciju za drugi gol svoje momčadi, a efektan i jedan od najboljih pogodaka na turniru do sada zabio je Fernandez u 87. minuti.

Argentina sada ima tri boda u grupi C i za prolaz u osminu finala im nedostaje pobjeda protiv Poljske. S druge strane, Meksiku je potrebna ubjedljiva pobjeda protiv Saudijske Arabije i nada da će Argentinci savladalti Poljsku.

Ukoliko se desi da ekipe imaju isti broj bodova, za prolaz dalje će odlučivati famozna gol-razlika.