Messi sa četiri pogotka razmontiralo Eibar i donio Barceloni lidersku poziciju na tabeli

Nogometaši Barcelone razbili su Eibar u 25. kolu španske La Lige rezultatom 5:0. Utakmicu je obilježio čudesni Lionel Messi sa četiri pogotka.

Susret na Nou Campu riješen je već nakon prvog poluvremena u kojem je Lionel Messi postigao hat-trick.

Argentinac je do 40. minute postigao tri efektna pogotka i tako nagovijestio potop Eibara.

Preostala dva pogotka postignuta su u samom finišu susreta. U 88. minuti Martin Braithwaite, koji je debitovao za Barcu, je asistirao Messiju koji se u petercu poigrao s golmanom i dvojicom defanzivaca Eibara i pogodio za 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Arthur u 89. minuti susreta.

Barcelona je na ovaj način, barem privremeno, preuzela lidersku poziciju na tabeli od Real Madrida koji večeras igra svoj susret protiv Levantea u gostima.