MESSIIIII! Posljednja akcija na utakmici i gol čarobnjaka za pobjedu Barcelone!

U najišekivanijoj utakmici ovog vikenda Real Madrid i Barcelona su derbiju 33. kola španske La Lige odigrali spektakularnu utakmicu na Santiago Bernabeu. Vidjeno je čak pet golova, veliki broj prilika i vrhunskih majstorija.

U 29. minuti Real je stigao do vodstva preko Casemira. Samo pet minuta Madriđani su bili u prednosti, već u 33. minuti Barcelona dolazi do poravnanja. Rakitić je lijepo uposlio Messija koji rutniski vara Navasa za 1:1.

U 73. minuti Katalonci dolaze do prednosti. Strijelac fantastičnog gola bio je Ivan Rakitić. Prvo je napravio sjajan lažnjak, izbacio Kroosa iz igre, a zatim uputio pravu bombu prema golu Navasa, koji ovaj put ništa nije mogao.

Iako s igračem manje, Real u 85. minuti izjednačuje preko Rodrigueza, da bi pobjedu Barceloni donio je fudbalski čarobnjak iz Argentine Leo Messi u posljednjem napadu na utakmici kada je sjajno plasirao loptu u mrežu nemoćnog Navasa.