M’gladbach srušio Bayern, Dortmund zabio petardu Fortuni, Leipzig bolji od Hoffenheima

Nogometaši Borussije Mönchengladbach u 14. kolu njemačke Bundeslige pobijedili su na svom terenu Bayern München rezultatom 2:1.

Gosti su poveli pogotkom Perišića u 49. minuti, no već u 60. Bensebaini izjednačuje rezultat. U prvoj minuti sudačke nadoknade Javi Martinez je napravio penal i zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

S jedanaest metara bio je precizan Bensebaini za svoj drugi pogodak na susretu.

Borussia Dortmund deklasirala je Fortunu Düsseldorf rezultatom 5:0. Po dva pogotka su zabili Reus i Sancho, a Thorgan Hazard dodao je jedan.

RB Leipzig nadigrao je Hoffenheim rezultatom 3:1. Werner je zabio postigao dva pogotka, Sabitzer je dodao jedan, dok je Bičakčić zabio za goste u završnici utakmice.

Augsburg je pobijedio Mainz rezultatom 2:1, a Freiburg je slavio protiv Wolfsburga rezultatom 1:0.

Borussia M’gladbach zadržala je prvo mjesto na tablici s 31 bodom, drugi je RB Leipzig s 30, a Borussia Dortmund treća s 26. Bayern je pao na šesto mjesto s 24 osvojena bodova.