Mihina četa odnijela bodove iz mračnog Napulja

Nogometaši Napolija nastavili su sa veoma lošim igrama, a ovaj put tri boda sa stadiona San Paolo odnijela je Bologna  zahvaljujući rezultatom 1:2.

Napoli je poveo u 41. minuti kada je Fernando Llorente zatresao mrežu gostiju i činilo se kako će ekipa iz Napulja konačno ostvariti pobjedu.

Ipak, Andreas Skov Olsen u 58. i Nicola Sansone u 80. minuti su donijeli preokret i vodstvo gostujuće ekipe rezultatom 2:1.

Napoli ne zna za pobjedu u domaćem prvenstvu od 19. oktobra kada je na San Paolu pala Verona (2:0), a ovo je bila šesta utakmica zaredom kako ekipa iz Napulja ne zna za pobjedu.

Nakon ovog kola se nalaze na 7. mjestu sa 20 osvojenih bodova, dok je Bologna na 12. sa 16 osvojenih bodova ove sezone u Seriji A.