Mikel Arteta remijem započeo svoju trenersku karijeru u Arsenalu

Nogometaši Bournemoutha osvojili su vrijedan bod kao domaćin protiv Arsenala kojeg je sa klupe prvi put predvodio novi vođa stručnog štaba Mikel Arteta.

Bournemouth je u 19. kolu Premiershipa u vodstvo stigao u 35. minuti susreta. Gosling je iskoristio lijepu asistenciju i iz obećavajuće prilike matirao Lena. Tim pogotkom je ujedno i postavljen rezultat prvog dijela.

Da se Arteta porazom ne predstavi svojim navijačima porbrinuo se Aubameyang u 64. minuti utakmice.

Gabonac je iskoristio odbijenu loptu u kaznenom prostoru i postavio konačan rezultat utakmice.

Arsenal je nakon ovog kola na 11. poziciji sa 24 osvojena boda, dok je Bournemouth na 16. sa 20. bodova.

U ostalim utakmicama izdvaja se pobjeda Evertona protiv Burnleya rezultatom 1:0. Aston Villa je istim rezultatom savladala Norwich, dok je Crystal Palace sa 2:1 bio bolji od West Hama.