Milan kiksnuo kod Parme i upropastio šanse za Ligu prvaka!

Parma i Milan su duelom na Ennio Tardiniju otvorili 33. kolo Serije A. Gostujuća ekipa je bila blizu trijumfa, ali se Alves potrudio da bar bod ostane kod kuće.

Prvo poluvrijeme je donijelo nekoliko prilika na obje strane. Prijetila je nešto češće Parma, ali se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak igre donio je nešto oprezniju oba tima. Međutim, gosti iz Milana poveli su u 69. minuti kada je Castillejo iskoristio ubacivanje Susa.

Vodstvom Milana se ušlo u sami finiš susreta i činilo se da će Rossoneri upisati pobjedu. Međutim, Parma se nije predavala, a u 87. minuti je stigla do poravnanja.

Iskusni defanzivac Parme Bruno Alves je sjajno izveo slobodnjak, Donnarumma nije imao nikakve šanse, pa je Portugalac postavio konačan rezultat današnje utakmice.

Milan je ostao na četvrtoj poziciji i sada ima 56 bodova, dok je Parma preskočila SPAL na 13. mjestu i trenutno je na 36 bodova.