Milan konačno proigrao i savladao Bolognu

Nogometaši Milana ostvarili su pobjedu na gostovanju protiv Bologne u meču 15. kola italijanske Serije A rezultatom 3:2.

Piatek je u 15. minutu izborio penal, nakon čega je i sam preuzeo odgovornost i onda golmana poslao u jednu, loptu u drugu stranu, za prvu promjenu rezultata na semaforu. U 32. minuti Theo Hernandez koristi lijepu asistenciju Susa i postiže novi gol za Milan.

Međutim, Hernandez u 40. minuti postiže autogol na drugoj strani i tako vraća nadu Bologni, a 1:2 je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Već u prvoj minuti nastavka Bonaventura lijepo pogađa lijevom nogom za novo sigurno vodstvo Bologne i taj rezultat na semaforu je bio sve do 84. minute kada sudija Chiffi svira penal za domaće, a Sansone smanjuje na 3:2.

Do kraja meča Bologna nije uspjela postići još jedan gol i stići makar do jednog boda, pa je Milan ostvario šestu pobjedu u ovoj sezoni kojom se popeo na 10. mjesto na tabeli Serije A.