Milan lako do pobjede protiv Cagliarija, Piatek ponovno strijelac!

U posljednjem susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva igranom u nedjelju navečer Milan je pobijedio Cagliari sa 3:0.

Milan je poveo u 13. minuti autogolom Luce Ceppitellija. Devet minuta kasnije već je bilo 2:0, a pogodak je postigao Lucas Paqueta.

Domaćin je pobjedu osigurao u 62. minuti kada je Krzysztof Piatek zabio za 3:0. Bio je to njegov četvrti pogodak u četvrtom nastupu u dresu Rossonera otkako je ovog januara stigao iz Genoe.

Poljski napadač je ukupno postigao 16 prvenstvenih pogodaka ove sezone i na diobi je drugog mjesta ljestvice strijelaca zajedno s Duvanom Zapatom iz Atalante i Fabiom Quagliarellom iz Sampdorije. Na vrhu je Cristiano Ronaldo s dva gola više.

Juventus je vodeći na ljestvici sa 63 boda, Napoli ima 52, a Inter 43 boda. Milan je skočio sa sedmog na četvrto mjesto sa 39 bodova, posljednje koje osigurava kvalifikacije za Ligu prvaka.