Milan na krilima čudesnog Piateka izbacio Napoli iz Kupa Italije!

Nogometaši Milana su u utorak navečer na San Siru pobijedili Napoli s 2:0 i tako postali prvi polufinalist ovogodišnjeg izdanja Kupa Italije.

Oba pogotka za Rossonere postigao je novopridošli poljski napadač Krystzof Piatek. Poljak je za Milan debitirao u nedavnom prvenstvenom susretu Napolija, ali ovo mu je bio prvi susret koji je počeo od prve minute.

Već u 11. minuti kada Laxalt je uputio jednu dugu loptu, stoper Napolija Maksimović loše reagirao, a sjajni Piatek je izašao sam pred vratara gostiju i rutinski pogodio za vodstvo Milana.

Pogodak Piateka izazvao je erupciju oduševljenja na San Siru, a onda je u 27. minuti postigao drugi pogodak prelijepim udarcem iskosa.

Bio je to rezultat s kojim se otišlo na predah, a u nastavku susreta Milan je mirno uspio održati prednost i doći do velike pobjede i plasmana u polufinale.

U srijedu su na rasporedu još dvije utakmice, Fiorentina – Roma i Atalanta – Juventus, dok će posljednji polufinalist biti poznat u četvrtak, nakon dvoboja Inter – Lazio.