Milan u drugom poluvremenu razbio otpor Empolija!

Milan je večeras na svom San Siru ugostio Empoli u utakmici 25. kola Serije A i slavio pobjedu sa ubjedljivih 3:0.

U prvom poluvremenu nije bilo iznenađenja, a vrijedi pomenuti poništen pogodak VAR-a nakon ofsajd pozicije u kojoj se našao Paqueta, novo pojačanje Rossonera.

Na otvaranju drugog mrežu je zatresao fenomenalni Poljak. Ovo je bio njegov sedmi pogodak u novom klubu, a još jednom je dokazao da se radi o rasnom strijelcu.

Dvije minute kasnije Milan je udvostručio prednost. Castillejo je uposlio Kessija koji bez problema matira golmana za 2:0.

Upravo je Castillejo u 67. minuti postavio, ispotavilo se, konačnih 3:0. I Borini je nako Castilleja uspio zatresti mrežu Empolija, ali je i njegov gol poništen zbog ofsajda.

Milan je ovom pobjedom došao do 45 bodova u italijanskom šampionatu i nalazi se na 4. mjestu. Empoli je 17. sa 21 bodom.