Miralem Pjanić i Cristiano Ronaldo završili posao protiv SPAL-a

Nogometaši Juventusa upisali su rutinski trijumf protiv SPAL-a rezultatom 2:0 u šestom kolu italijanske Serie A.

Gosti su pružali otpor sve do kraja prvog poluvremena kada Miralem Pjanić postiže vjerovatno svoj najbolji gol u Juventusu, ali i jedan od najboljih u karijeri.

Nakon duge akcije Sami Khedira je spustio loptu veznjaku koji iz voleja sa 20-ak metara postiže eurogol. Podsjetimo, sličan pogodak Pjanić je postigao i u prošlom kolu za pobjedu protiv Brescije u gostima.

Sve nade SPAL-a da možda može stići do boda ugasio je Cristiano Ronaldo pogotkom glavom u 78. minuti na sjajnu asistenciju Paula Dybale.

Juventus je nakon ove utakmice došao na prvu poziciju na tabeli sa utakmicom više od Intera. SPAL je na posljednjoj poziciji sa samo tri osvojena boda.