Mirza opet zatrpao koš Pistonsa, ubacio šest trojki

Brooklyn Netsi savladali su Detroit Pistonse rezultatom 116:104, a novu sjajnu partiju pužio je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Mirza Teletović. Prva četvrtina bila je izjednačena (22:22), da bi se Brooklyn u drugom periodu “odlijepio” na 12 poena, te se ne odmor otišlo rezultatom (57:45).

U nastavku Netsi su nastavili igrati sjajno, te sud odatno povećali prednost, a u posljednje period ušlo se rezultatom 91:69. Brooklyn je igrao opuštenije, te je završeno 116:104. Mirza Teletović na parketu je proveo skoro 23 minute, te je za to vrijeme postigao 20 poena, te upisao jedan skok. Shaun Livingston je bio efikasniji od našeg reprezenetativca sa 23 poena.

Kod poražene momčadi najraspoloženiji bio je Andre Drummond sa 23 poena. Kapiten naše košarkaške reprezentacije uspio je uraditi nešto što nije niko u NBA ligi ove sezone – postao je prvi igrač sa klupe koji je u tri utakmice ubacio po šest trica.

Mirza Teletović je sa sinoćnjih šest trica postao jedini igrač u cijeloj ligi ove sezone koji je u šest utakmica postigao najmanje pet trica. Naš kapiten je nakon utakmice bio prezadovoljan svojom, ali i igrom cijelog tima.

“Osjećam se ugodno u ovoj dvorani i uzbuđeno svaki put kad postignem koš”, bila je prva reakcija našeg reprezentativca nakon sjajne partije protiv Pistonsa.

“Ovdje je nevjerovatno, svakim danom se osjećam sve bolje. Imam veliku podršku saigrača kao da sma dugo godina ovdje”, pohvalio je svoj tim Teletović.

“Odigrali smo odlično ovu utakmicu, vodili smo tokom cijelog meča, imali smo u jednom trenutku i 20 poena prednosti. Odigrali smo odličnu odbranu na njima, nadskakal smo ih potpuno i pobjeda nije mogla doći u pitanje”, istakao je sjajni igrač Netsa i naše reprezentacije.