Mirza Teletović odigrao još jednu fantastičnu utakmicu

Pobjedom rezultatom 97:88 Brooklyn Netsi su se revanširali Orlando Magicu za poraz od prije nekoliko dana.

Mirza Teletović je odigrao briljantnu utakmicu koju je završio kao najefikasniji košarkaš na susretu. Postigao je ukupno 20 poena od kojih četiri trojke, zabilježio šest skokova te dodao po jednu asistenciju i sjajnu blokadu. U igri je proveo 29 minuta.

U vrlo efikasnom prvom periodu igralo se uglavnom u mini serijama, niti jedna ekipa nije uspjevala da napravi veću prednost, slično je bilo i u drugih 12 minuta, u izjednačenoj dionici oba tima su se smijenjivala u vodstvu, na poluvrijeme su gosti otišli sa zalihom od tri poena.

Pobjednik je odlučen u trećoj četvrtini. Serijom 15:0, uključujući fantastično zakucavanje i jednu trojku Teletovića, Netsi su stekli dvocifrenu prednost. U jednom trenutku posljednje četvrtine Magicsi su prišli na -5, međutim domaći su uspješno uspjeli privesti susret kraju i upisati 44. pobjedu u sezoni.

Pored Teletovića iz redova domaćih se da izdvojiti double-double učinak Masona Plumleea (17 poena i 11 skokova) i Joea Johnson također sa 17 poena. Najefikasniji za goste bio je Tobias Harris sa 18 poena.