Mirzinih 26 poena i 15 skokova protiv aktuelnih prvaka

Kapiten bh. košarkaške reprezentacije Mirza Teletović, odigrao je sinoć fenomenalnu utakmicu i bio jedan od nazaslužnijih za tijesnu pobjedu Brooklyn Netsa nad aktuelnim prvacima.

Mrežice su, s obzirom da su u posljednjih nekoliko utakmica loše igrali, došle do iznenađujuće pobjede protiv San Antonio Spursa rezultatom 95:93, i to nakon produžetka. U prvom poluvremnu se igrala izjednačena košarka i ni jedna ekipa nije uspjela da napravi osjetniju prednost, sve do treće četvrtine u kojoj se Netsi rezultatski odvajaju i odlaze na plus 15 (62:47).

Ipak, iskusni Spursi uspjevaju da se vrate u igru do kraja četvrte četvrtine i utakmicu odvedu u produžetak, u kojem je Brooklyn ipak bio bolji i došao do druge uzastopne pobjede.

Mirza Teletović je bio najefikasniji igrač utakmice, i za 43 minute provedene na parketu, zabilježio je double-double sa čak 26 poena i 15 skokova uz dvije asistencije. Mirza je gađao 9/13 iz igre, odnosno 5/7 za tri. Osim njega, u Netsima je Williams ubacio 17, Brook Lopez 16, a Bojan Bogdanović 14 poena.

Green je sa 20 bio najefikasniji kod gostiju, a Tim Duncan je imao double-double učinak sa 14 poena i čak 17 skokova.