Misimović pogodio sa 11m, njegov tim šokantno poražen

Misimovićev Guizhou Renhe je danas u okviru 5. kola kineske Super lige nakon dramatičnog preokreta, na gostovanju kod Hangzou Greentowna poražen sa 2:1, a naš reprezentativac je bio strijelac jedinog gola za svoj tim.

Radilo se o teškom gostovanju gdje Guizhou je slovio kao blagi favorit i puni plijen im se smiješio sve do par minuta prije kraja meča. Zvjezdan Misimović je u 58. minuti udarcem sa bijele tačke doveo ekipu Guizhoua u vodstvo od 0:1.

Kada je trijumf gostiju bio sve izvjesniji, domaći fudbaleri su priredili veliko iznenađenje. Prvo u 90. minuti meča poravnavaju na 1:1, da bi u četvrtoj minuti sudijske nadoknade preokrenuli rezultat u svoju korist. Misimović je zamijenjen po isteku regularnih 90 minuta, a njegov Guizhou je trenutno sa tri boda manje (7) od aktuelnog lidera na tabeli.

Naš internacionalac Zlatan Muslimović zbog povrede je propustio i današnji susret Guizhoua. Ovo su svakako jako dobre vijesti i za selektora fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safeta Sušića. Misimović je neizostavni dio reprezentacije Bosne i Hercegovine, a nakon povrede, zbog koje je van terena proveo gotovo tri mjeseca, vratio se u sjajnu fomu.