Mladi Vatreni remizirali s Italijom: Prekrasan gol Alena Halilovića!

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija je u prijateljskom susretu u Frosinoneu odigrala 2:2 protiv Italije.

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj je Italija povela s 2:0, a Hrvatska je potom uspjela poravnati rezultat.

Domaćin je poveo u 14. minuti golom Alessandra Bastonija. Centaršut Mandragore iz kornera odlično je iskoristio Bastoni, koji je bio najviši u skoku i sa šest metara zakucao loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasnije novi gol za Italiju. Nakon loše reakcije hrvatske obrane nakon centaršuta s desnog krila Manuel Locatelli je iz blizine snažnim udarcem matirao nemoćnog Posavca.

Prvo poluvrijeme proteklo je apsolutnoj dominaciji Italije. U drugom dijelu izbornih Hrvatske Nenad Gračan napravio je tri promjene – u igri su ušli Grbić, Kulenović i Ivanušec.

Novi igrači su unijeli svježinu i Hrvatska je u 58. minuti uspjela smanjiti rezultat. Kapetan Alen Halilović je s desnom nogom (slabijom) s dvadesetak metara uputio snažan i precizan udarac koji od stative završava u mreži Mereta.

Dvadeseta minuta kasnije Gračanovi izabranici dolaze do izjednačenja. Nakon serije centaršuta iz kornera, Branimir Kalaica se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru i nogom zabio za konačnih 2:2.