Moćna Barcelona pregazila Sevillu za polufinale Kupa kralja!

Barcelona je na svom Camp Nou stadionu pobijedila Sevillu s 6:1 u uzvratu četvrtfinala Kupa kralja te izborila plasman u polufinale. Sevilla je u prvoj utakmici pobijedila 2:0.

Barcelona je povela u 13. minuti pogotkom Coutinha s bijele točke. Nakon njega priliku s bijele točke dobio je i Ever Banega kod Seville, ali za razliku od Brazilca on nije bio precizan.

Ubrzo Katalonci stižu do drugog gola, a strijelac je bio Ivan Rakitić. Na 3:0 povisio je Coutinho početkom nastavka. Tu nije bio kraj mukama po Sevillu jer je samo minutu nakon gola Coutinha i Sergi Roberto pogodio za 4:0.

Sevilla se u 67. minuti vraća u utakmici nakon što je mrežu Cillessena pogodio Arana. Andalužima je u tom trenutku trebao još samo jedan gol.

Ipak, Barcelona je nastavila dominirati i postigla još dva pogotka. Prvo je u 89. minuti strijelac bio Suarez, a onda u sudačkoj nadoknadi Messi pogađa nakon sjajne akcije za konačnih 6:1.

Momčad Ernestea Valverde se u polufinalu Kupa Kralja pridružila Valenciji i Real Betisu, a još se čeka bolji iz susreta Real Madrid – Girona.