Moglo bi se reći i sasvim očekivano: Iz tabora Argentine uputili žalbu FIFA-i zbog skandala na Olimpijskim igrama

Nogometni savez Argentine i selektor Javier Mascherano ocijenili su da je utakmica njihove reprezentacije sa Marokom na Olimpijskim igrama okončana na skandalozan način, zbog čega su uložili formalnu žalbu FIFA-i.

Meč na startu Olimpijskih igara prekinut je u 16. minutu nadoknade drugog poluvremena, kada su navijači Maroka utrčali na teren i bacali flaše u znak protesta zbog toga što je Argentina tada došla do izjednačenja.

Prekid je trajao skoro dva sata, a kada je susret nastavljen, VAR je ponišito pogodak Argentinaca, čime je Maroko došao do pobjede od 2:1 u prvom kolu.

Selektor Mascherano je jasno poručio da je ovo bio neviđen skandal, dok su organizatori naveli da pokušavaju utvrditi uzrok incidenta, kao i adekvatne naredne korake, te je Nogometni savez Argentine saopštio da su uputili žalbu na adresu FIFA-e.

“To što smo morali da čekamo skoro dva sata u svlačionici, nakon što su navijači Maroka ušli na teren, nasilje koje je doživjela delegacija Argentine, ponovno zagrijavanje naših nogometaša kako bi nastavili meč koji je morao biti prekinut od strane sudije, zaista su stvari koje nemaju smisla i koje su u suprotnosti sa svim pravilima”, naveli su iz saveza.