Monaco eliminisao Rennes nakon 11 penal serija!

Fudbaleri Monaca su večeras na svom stadionu nakon velike drame savladali Rennes i na taj način osigurali polufinale Liga kupa Francuske. Nakon 1:1 u 90. minuta, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Rennes je iz prve prave prilike stigao u vodstvo. Igrao se 30. minut kada je Bourigeaud nakon asistencije Ben Arfe zatresao mrežu domaće ekipe.

U drugom poluvremenu izabranici Thierrya Henrya zaigrali su nešto ofanzivnije. Napadački fudbal je urodio plodom u 55. minuti kada je konačno pogodio Rony Lopes.

Do kraja meča nije bilo projene rezultata pa se pristupilo izvođenju penala. Tek je u tom trenutku nastala prava drama. Izvelo se čak 11 penal serija, a na kraju je u korist Monaca presudio mladi golman Bediashile.