Monaco na krilima sjajnog Ben Yeddera savladao zahuktali Nantes

Ekipa Monaca večeras je u sklopu prve utakmice 11. kola Ligue 1 na gostujućem terenu savladala Nantes minimalnim rezultatom 1:0.

Nantes ove sezone igra dobar nogomet. Samo je PSG ispred njih na tabeli, ali večeras nisu mogli do bodova. Na putu je stojao fenomenalni napadač Ben Yedder koji je i večeras tresao mrežu.

Tokom gotovo cijele utakmice domaćin je bio opasniji rival, ali kako to obično bude u nogometu, cijeli plijen odnese ekipa koja je stvorila nešto manje prilika.

Ključni trenutak na utakmici se dogodio u 22. minuti kada je gol za Monaco postigao Ben Yedder. Francuskom internacionalcu to je bio deveti gol u sezoni u isto toliko odigranih utakmica, a učinak bi bio i bolji da mu u 62. minuti VAR nije poništio još jedan gol zbog ofsajd pozicije.

Nantes je unatoč porazu i dalje na drugom mjestu Ligue 1 sa 19 osvojenih bodova, dok je Monaco osmi sa četiri boda manje.