Monaco pobjedom protiv Amiensa stigao na korak do spasa!

U dvoboju 37. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je svladao Amiens 2:0 osvojivši vjerojatno ključne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Izabranici Leonarda Jardima kolo prije kraja imaju tri boda više od Caena na 18. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije te bolju gol-razliku. Trijumf Monacu donijeli su Radamel Falcao u 26. minuti i Aleksandar Golovin u 83. minuti.

Prvak Paris Saint-Germain je na Parku prinčeva rutinski slavio protiv Dijona sa 4:0 uz pogotke Angela Di Marije (3), Edisona Cavanija (4) i Kyliana Mbappéa (36, 56).

Lille je potvrdio drugo mjesto uvjerljivom pobjedom 5:0 protiv Angersa, a strijelci su bili Ikone (2), Pepe (14, 76-11m), Bamba (69) i Araujo (89).

Lyon je slavio 4:0 protiv Caena i tako osigurao treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Sva četiri pogotka ‘Lavovi’ su zabili u drugom dijelu utakmice, a strijelci su bili Depay (49, 74), Cornet (54) i Dembele (64).