Mostarci opasno prijete Željezničaru: Zrinjski zakucao Slobodu za dno tabele i nastavio nestvaran niz

ZrinjskiSloboda

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su kao gosti na Tušnju ekipu Slobode rezultatom 1:0 u 11. kolu Wwin lige BiH i dodatno su se učvrstili na liderskoj poziciji.

Mostarci su kontrolisali susret gotovo cijelim tokom, propustili su nekoliko izglednih prilika, ali do pobjede su stigli u 36. minuti kada je Surdanović šutirao iz daljine, lopta na putu do gola zakačila jednog igrača Slobode i završila u mreži za 1:0.

Tuzlaci su rijetko napadali, ali do gola su mogli u 63. minuti kada su krenuli sami prema golu Zrinjskog, ali sudija Admir Musić je napravio kardinalnu grešku ne pustivši prednost zbog prethodnog faula i propala je jedina prilika domaćina da dođe do gola.

Do kraja je ostalo 1:0 i Zrinjski je nastavio čudesan niz bez poraza u domaćoj ligi. Naime, ovo je bila 21. uzastopna utakmica na kojoj nisu izgubili, a još je impresivniji je podatak da su ostvarili 20 pobjeda.

Rekord po broju uzastopnih utakmica u šampionatu bez poraza je u vlasništvu Željezničara.

Plavi s Grbavice su u sezoni 2011/2012. vezali čak 26 utakmica u Premijer ligi bez poraza. Željo je tada suvereno osvojio naslov prvaka, a nakon posrtaja u 3. kolu na Piroti protiv Travnika (2:1), izabranici Amara Osima u narednih 26 mečeva nisu znali za poraz, sve do meča posljednjeg 30. kola s Leotarom u Trebinju od kojeg su izgubili 2:1.

Sloboda u narednom kolu dočekuje Sarajevo, dok Zrinjski očekuje gostovanje Slogi.

U drugoj utakmici današnjeg programa, Sloga je na domaćem terena nadigrala GOŠK rezultatom 2:0.