Motivisani Ronaldo donio novu pobjedu Juventusu

Nogometaši Juventusa savladali su Parmu u 20. kolu italijanske Serie A u Torinu rezultatom 2:1.

Kao i u većini utakmica ove sezone, junak Juventusa bio je Cristiano Ronaldo. Portugalac je sa dva nova pogotka donio važne bodove protiv izuzetno nezgodnog rivala.

Juventus je poveo u 43. minuti. Ronaldo je primio loptu na lijevoj strani, oslobodio se dva čuvara i šutirao, lopta je pogodila jednog od igrača Parme, promijenila smjer i ušla u gol.

U 55. minuti gosti su stigli do izjednačenja. Matteo Scozzarella je izveo korner, a Andreas Cornelius glavom pogađa za 1:1.

Radost je trajala samo tri minute s obzirom da je mrežu na suprotnoj strani ponovo zatresao Ronaldo.

Paulo Dybala je sa desne strane ubacio loptu, a Portugalac pogađa iz prve za konačnih 2:1.

Juventus je maksimalno iskoristio kiks Intera i sada je na +4. Parma je na odličnoj osmoj poziciji sa 28 osvojenih bodova.