Motta u debiju na klupi Genoe ispisao historiju i najavio blistavu budućnost

Novi trener Genoe Thiago Motta na svom debiju u novom klubu ispisao je historiju Serije A tako što su sve tri izmjene koje je poslao sa klupe postigle pogodak.

Genoa je na svom terenu savladala Bresciju rezultatom 3:1, ali stvari nisu baš najbolje počele za ovaj tim s obzirom na to da su gosti poveli u 34. minuti spektakularnim pogotkom Tonalija, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremenu.

Taj rezultat je bio na snazi do 65. minuta kada Motta šalje na teren svoju posljednju izmjenu. Prvo je u igru ušao Agudelo u 46. minuti, zatim je priliku dobio Pandev u 58. minuti, a treća izmjena bio je Kouame u 65. minuti.

Već u 66. minuti, Agudelo postiže pogodak i poravnava na 1:1, a samo devet minuta nakon toga Kouame postiže svoj prvi, za Genou drugi gol, kojim je donio preokret svom timu. Tačku na sjajnu igru u drugom poluvremenu stavio je Pandev na asistenciju Kouamea u 79. minuti.

Motta je tako “pogodio” sa svim izmjenama na svom debiju što nije pošlo za rukom nikome u historiji Serie A.