Mourinho u debiju na klupi Tottenhama savladao West Ham

Nogometaši Tottenhama su u gradskom derbiju 13. kola engleskog Premiershipa kod West Hama zabilježili trijumf rezultatom 3:2.

Momčad Josea Mourinha krenula je silovito od samog starta. Bio je pitanje kada će postići pogodak, a prvi u njegovoj eri postigao je Son u 36. minuti.

Son je dvije minute prije kraja prvog poluvremena upisao i asistenciju, a Moura je bio strijelac za 2:0.

Na početku drugog dijela Kane je iskoristio asistenciju Auriera i povisio na ogromnih 3:0.

Rezervista Antonio je postigao lijep pogodak u 73. minuti susreta, a sve što je West Ham uspio uraditi je postizanje još jednog pogotka u sudijskoj nadoknadi preko Ogbonne.

Tottenham je ovom pobjedom, barem privremeno, skočio sa 14. na 6. poziciju na tabeli Premiershipa.