Najgore što se moglo desiti, desilo se! Bajraktarević doživio pravu katastrofu u PSV-u

Bh. reprezentativac Esmir Bajraktarević je ove zime prešao u PSV, jedan od najboljih klubova za razvijanje mladih nogometaša, ali mladom ofanzivcu baš i ne cvjetaju ruže u Eindhovenu.

Po dolasku u redove PSV-a, Bajraktarević je najavljen kao igrač za velike stvari u narednim godinama. Međutim, start u novoj sredini je itekako težak za ovog ‘Zmaja’.

Esmir je uglavnom dobijao šansu s klupe i to u tri utakmice, a da se lakše adaptira pomogao mu je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Ruku na srce, 19-godišnjak nije imao ni sreće pošto je PSV po njegovom dolasku upao u krizu rezultata.

Trener Peter Bosz nema previše prostora za rotacije u posljednje vrijeme i uglavnom računa na najjače snage. ‘Električari’ večeras igraju revanš meč play offa Lige prvaka protiv Juventusa, dok Bajraktarevića nećemo vidjeti na terenu.

Bosz je bivšu zvijezdu New England Revolutiona prijavio za Ligu prvaka, no krilni nogometaš opet nije imao sreće jer se povrijedio. Povreda je definitivno ono najgore što mu se moglo dogoditi u ovom trenutku prilagodbe i borbe za minute na terenu.

Pravo je pitanje kada će se Bajraktarević oporaviti i koliko će pauzirati, a očekuje se da ipak krajem marta bude na raspolaganju selektoru Sergeju Barabrezu za kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

OSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime