Nakon incidenta u kvalifikacijama: Max Verstappen i Red Bull saznali konačnu odluku sudaca!

Max Verstappen je završio kod sudaca nakon kvalifikacija u Zandvoortu, gdje je završio na trećem mjestu iza McLarenovog dvojca Oscara Piastrija i Landa Norrisa.

Četverostruki prvak i predstavnik Red Bulla pozvani su pred suce zbog navodnog kršenja člana 33.4 FIA pravilnika, koji se odnosi na “nepotrebno sporu vožnju”.

Prema bilješci sudaca, Verstappen je u 16:02 vozio sporije od dozvoljenog maksimuma, čime je navodno prekršio upute direktora utrke. Verstappen je objasnio da je morao značajno usporiti zbog žutih zastava pred kraj kruga.

Njegovo objašnjenje potkrijepljeno je telemetrijom i dokazima, pa je FIA odlučila da ne poduzima daljnje korake. Poznato je i šta su suci u obrazloženju napisali.

“Bolid broj 1 premašio je maksimalno vrijeme navedeno u napomenama direktora utrke za 3.8 sekundi, bez usporavanja kako bi propustio druge bolide.”

“Međutim, prema telemetriji, vozač bi bio unutar propisanog vremena da nije morao značajno usporiti zbog žute zastave. Prihvatili smo njegovo obrazloženje i nećemo poduzimati dodatne mjere.”

Verstappen je na domaćoj stazi uvijek među glavnim favoritima, s tri uzastopne pobjede u Zandvoortu (2021-2023), sve dok mu prošle godine niz nije prekinuo Norris.

OSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime