Napoli na krilima raspoloženog Romelua Lukakua pokupio puni plijen na Sardiniji i upisao treću uzastopnu pobjedu u Seriji A

150924Lukaku

Nakon teškog i uvjerljivog poraza od Verone na startu sezone, nogometaši Napolija su pronašli pravu formu i sada već imaju tri uzastopne pobjede, nakon najnovijeg trijumfa na gostovanju na Sardiniji.

Naime, Napolitanci su večeras slavili sa visokih 4:0, dok je u glavnoj ulozi bio Romelu Lukaku, koji je večerašnju utakmicu završio sa jednim postignutim pogotkom i dvije asistencije.

Napoli je poveo već u 18. minutu kada je Lukaku pronašao Di Lorenza na ivici kaznenog prostora, ovaj je uputio udarac, a lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača Cagliarija i završila u mreži za 0:1. Pokušavao je domaćin doći do izjednačenja, ali mu nije uspjelo.

U drugom poluvremenu izabranici Antonija Contea završavaju posao. Kvaratskhelia u 66. minutu odlično koristi fantastičnu asistenciju Lukakua i duplira prednost gostiju.

Sve nade domaćih da mogu izbjeći poraz ugasio je belgijski napadač na isteku 70. minuta meča. Bio je to poklon od strane golmana protivnika koji je poslao loptu u noge Napolitancima, a zatim je Kvaratskhelija vratio asistenciju Lukakuu koji rutinski zabija za 0:3.

Kada se činilo da smo vidjeli sve što smo imali u ovom duelu, stigao je novi pogodak bivšeg prvaka Italije. Buongiorno je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 4:0.