Napoli pogotkom Insignea u 99 sekundi svladao Lazio i izborio polufinale

Napoli se plasirao u polufinale Talijanskog kupa pobjedom pred svojim navijačima protiv Lazija rezultatom 1:0.

Utakmica na San Paolu ponudila je brojna uzbuđenja, a domaći su poveli već nakon 99 sekundi igre. Insigne je primio loptu na lijevoj strani, projurio kroz obranu Rimljana i poentirao za 1:0.

Već u 10. minuti Lazio je imao priliku izjednačiti rezultat kada je dosuđen kazneni udarac. Immobile je preuzeo odgovornost, ali se prilikom šutiranja okliznuo i poslao loptu visoko iznad gola.

Samo devet minuta kasnije Napoli je ostao s igračem manje kada je drugi žuti karton zaradio Hysaj. No, već šest minuta kasnije brojno stanje na travnjaku je izjednačeno jer je zbog prigovora sucu izravan crveni karton dobio Lucas Leiva.

U drugom poluvremenu tri puta se zatresao okvir gola, a mreža domaćina se zatresla u 89. minuti kada je Acerbi zabio, ali je njegov pogodak poništen zbog zaleđa.

Napoli će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Fiorentina – Inter.