Napoli se probudio nakon debakla i razbio Bolognu na jugu Italije, Roma šokantno poražena od Empolija u Rimu

Nogometaši Napolija su pred svojim navijačima u utakmici drugog kola italijanske Serie A savladali ekipu Bologne sa uvjerljivih 3:0.

Naime, nakon što su izabranici Antonija Contea razočarali apsolutno sve u prvoj ovosezonskoj utakmici ubjedljivim porazom od Verone (3:0), sada su se izgleda “probudili”.

Gosti iz Bologne su ove noći definitivno imali posjed lopte na svojoj strani, ali su Napolitanci bili konkretniji i opasniji, što se zapravo na kraju i odrazilo na rezultat.

Tišinu je prekinuo Di Lorenzo koji je u posljednjim momentima prvog poluvremena iskoristio asistenciju Kvaratskhelije i pogodio za vodstvo od 1:0.

Poprilična neizvjesnost trajala je sve do 75. minuta susreta, kada je Kvaratskhelia nakon asistencije postigao i svoj prvi pogodak u novoj sezoni. Uvjerljiv rijumf bivšeg prvaka Italije samo je potvrdio Simeone i to na asistenciju novajlije Davida Neresa.

Roma je isto tako odigrala svoju utakmicu drugog kola Serie A u Rimu protiv Empolija, te je šokantno poražena rezultatom 2:1. Pogotke za goste zabijali su Gyasi i Colombo, a za ‘Vučicu’ je jedini pogodak bio djelo Shomurodova.