Napoli srušio Liverpool, Barcelona remizirala u Dortmundu, Ajax uvjerljiv!

Napoli je na otvaranju Lige prvaka slavio protiv branitelja naslova Liverpoola. Napolitanci su pred svojim navijačima pobijedili ‘Redse’ s 2:0.

Liverpool nije dobro krenuo u obranu naslova. Neugodno gostovanje kod Napolija rezultiralo je porazom.

Obje momčadi su igrale napadački, ali nije bilo pogodaka sve do 82. minute kada Dries Mertens iz kaznenog udarac dovodi Napoli u vodstvo. U drugoj minuti sudačke nadoknade Llorente povisuje na 2:0 i pobjedu Napolija.

U drugoj utakmici grupe E Salzburg je s čak 6:2 svladao Genk, a u prvom dijelu bilo je nevjerojatnih 5:1. Tri pogotka je u prvom dijelu zabio 19-godišnji Norvežanin Erling Haeland.

U grupi F u Dortmundu Borussia i Barcelona su odigrali utakmicu bez pogodaka, a domaćini su promašili i kazneni udarac. U 57. minuti pokušaj Marca Reusa s bijele točke brani golman Barcelone Ter Stegen.

U grupi H u Londonu je Valencia iznenadila Chelsea s 1:0. Rodrigo je u 75. minuti pogodio za Valenciju, a dvije minute prije kraja utakmice Barkley je promašio kazneni udarac.

Bez obzira na odlazak nekoliko važnih igrača, Ajax je u Amsterdamu s 3:0 nadigrao Lille.

U skupini G Leipzig je slavio u gostima kod Benfice s 2:1 s dva pogotka Tima Wernera.