NASTAVAK DOMINACIJE: Amerikanke obranile naslov svjetskih prvakinja!

Ženska nogometna reprezentacija SAD-a po četvrti put osvojila je naslov svjetskih prvakinja nakon što je u finalu u Lyonu svladala Nizozemsku 2:0 (0:0).

Favoritkinje za naslov opravdale su ulogu i u finalu kvalitetnom igrom slavile pogocima Rapinoe iz najstrože kazne u 61. minuti te Lavelle osam minuta kasnije.

Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, ali nizozemska golmanka Van Veenendaal je briljira i zaradila nagradu za igračicu utakmice. Aktualne europske prvakinje su uputile tek jedan udarac u okvir gola.

Amerikanke su do finala stigle s maksimalnih šest pobjeda. Prvo su u skupini pobijedile Švedsku, Čile i Tajland, u osmini finala su s 2:1 bile bolje od Španjolki, a istim rezultatom pobijedile su i Francuskinje u četvrtfinalu te Engleskinje u polufinalu.

Na prošlom Svjetskom prvenstvu 2015. u Kanadi, Amerikanke su stigle do naslova po prvi put nakon 1991. i 1999., pobjedom 5:2 u finalu nad Japankama.

U dvoboju za treće mjesto igranom u subotu slavile su nogometašice Švedske pobjedom nad Engleskinjama 2:1.