NBA: Sjajan Hezonja u debiju za Knickse, Dončić razočarao!

Drugog dana nove NBA sezone odigrano je jedanaest utakmica. Imali smo priliku vidjeti nova lica u starim dresovima, a debi za pamćenje imao je hrvatski košarkaš Mario Hezonja u New York Knicksima.

Nakon lošeg ulaska u utakmicu Knicksi su u drugoj četvrtini razbili Atlanta Hawkse s 49:25. Tim Hardaway Jr. bio je posebno raspoložen, razigrao je momčad, a na kraju susret završio s 31 poenom.

Sjajan dojam u debiju za Knickse ostavio je Mario Hezonja kojem je trener David Fizdale dao 19 minuta igre. Hrvatski košarkaš je dobiveno vrijeme iskoristio na odličan način, postigavši 15 poena upisavši jednu asistenciju te po tri skoka.

S druge strane, Luka Dončić imao je poprilično loš debi u Dallasu. Slovenac je imao katastrofalan šut ( (5-16, trica 0-5), a meč je završio s deset poena i osam skokova, a Mavsi su poraženi u Phoenixu gdje je Igor Kokoškov ostvario pobjednički debi na klupi.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Houstonu gdje je New Orleans došao do uvjerljive pobjede. Anthony Davis je najavio kandidaturu za MVP-a sezone s učinkom od 32 poena i 16 skokova, a sjajnu večer imao je i Mirotić s 30 poena.

Bojan Bogdanović također je imao sjajnu večer sa svojim Indiana Pacersima koji su razbili Memphis. Indiana je nastavila s odličnim igrama iz prošle sezone. Bogdanović je bio prvi strijelac susreta s 19 poena.