Nećete vjerovati od kada Alisson nije primio gol iz igre!

Braziski čuvar mreže Alisson opradvao je ogromnu svotu novca koju je Liverpool izdvojio Romi za njegov potpis prošlog ljeta.

Alisson je jedan od najzaslužnijih igrača za osvajanje ovogodišnjeg izdanja Copa Americe jer je primio samo jedan pogodak, i to iz jedanaesterca u finalnoj utakmici protiv Perua (3:1).

Golman Liverpoola drži impresivan rekord kada je u pitanju broj minuta u kojima nije primio gol iz igre.

Posljednji put kada je Alisson morao po loptu u svoju mrežu iz igre je prije više od dva mjeseca, tačnije 4. maja kada je sa Liverpoolom gostovao na St. James parku gdje su slavili tešku pobjedu protiv Newcastlea 3:2.

Od tada je njegova mreža netaknuta, što je skoro 846 minuta ili devet utakmica, a ova ga statistika svrstava u sami vrh kada je u pitanju  kvalitet najboljih golmana “Lige petice” u pitanju.

Vrijedi napomenuti da je prvi u historiji uspio osvojiti Zlatnu rukavicu u konkurenciji Premeirshipa, Lige prvaka i Copa Americe.