Neka se spreme Bayern i Real Madrid! Barcelona razbila Sevillu i tako najavila dva spektakla

201024Barcelona

Nogometaši Barcelone večeras su u sklopu 10. kola španske La Lige slavili uvjerljivu pobjedu protiv ekipe Seville rezultatom 5:1.

Dakle, Barca je tešku sedmicu počela fantastično, savladavši starog andaluzijskog rivala bez mnogo problema. Tako je ekipa Hansija Flicka ujedno najavila spektakularan El Clasico protiv Reala u narednom kolu, ali svakako da ne treba zaboraviti ni duel s Bayernom u Ligi prvaka.

Već u 22. minutu je Peque srušio Raphinhu u svom šesnaestercu i natjerao sudiju Burgosa da pokaže na bijelu tačku. Precizan sa penala bio je Robert Lewandowski za 1:0. Svega četiri minuta kasnije duplo slavlje za domaće navijače, a spektakularan gol postigao je Pedri.

Sve dileme oko pobjednika otklonjene su pred kraj prvog poluvremena, odnosno u 39. minutu, kada je Lewandowski na asistenciju Raphinhe dokrajčio Sevillu i povisio na 3:0.

U nastavku je bilo prilika, dok se na naredni pogodak čekalo sve do 82. minuta. Lijepa akcija Katalonaca koju golom kruniše Torre. Uspio je Idumbo u 87. minutu da postigne utješni pogodak za goste, da bi samo minut kasnije konačnih 5:1 postavio Torre svojim drugim pogotkom.

Barcelona je lider La Lige sa 27 osvojenih bodova i imaju tri boda više od prvog pratioca Real Madrida. Sevilla je 13. sa 12 bodova na svom kontu.