Nekoliko iznenađenja u prvih osam utakmica 1/16 finala Europa lige

U terminu od 18:55 sati odigrano je prvih osam susreta 1/16 finala Evropske lige u kojima je postignuto nekoliko iznenađujućih rezultata.

Iznenađenje večeri pripremio je Getafe koji je sa 2:0 nadigrao Ajax i tako stekao ozbiljnu prednost pred revanš u Amsterdamu.

Manchester United je remizirao sa Club Bruggeom rezultatom 1:1. Domaći su poveli golom Dennisa u 15. minuti, ali znatno bolji i povoljniji rezultat Crvenim đavolima donio je Martial u 36. minuti.

Cluj i Sevilla odigrali su meč bez pobjednika (1:1), baš kao i Kopenhagen i Celtic. Eintracht iz Frankfurta je na svom terenu pobijedio Salzburg sa 4:1, a trijumf je ostvario i Šahtar koji je sa 2:1 bio bolji od Benfice.

Inter je kao gost upisao sigurnu pobjedu protiv Ludogoretsa rezultatom 2:0. Prvijenac u dresu ovog kluba postigao je Eriksen u 71. minuti, a konačan rezultat postavio je Lukaku s bijele tačke u sudijskoj nadoknadi.

Sporting je rezultatom 3:1 na svom terenu bio bolji od Bašakšehira, a jedini pogodak za goste postigao je bh. napadač Edin Višća u finišu meča s bijele tačke.