Nenad Bjelica: Podcijenili smo ih, to je naša neizlječiva bolest!

Nogometaši zagrebačkog Dinama izgubili su 2:1 u Plzenu u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige. Uzvrat je 21. februara na Maksimiru.

Dinamo je poveo u 41. minuti prekrasnim golom Danija Olma nakon odlične asistencije Brune Petkovića, međutim domaćin je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Ludeka Pernice (64, 83).

Razočaran sam rezultatom jer smo mogli bolje. Ovo nam daje nadu da možemo proći dalje. Nije lako igrati kad podcijenite protivnika. Nisam ljut, samo sam razočaran rezultatom koji je mogao biti bolji“, rekao je trener Dinama Nenad Bjelica.

Mislim da je rezultat realan, ipak daje nam nadu u uzvratu. Vjerujem da ćemo uz pomoć naših navijača na stadionu Maksimiru, i uz ove igrače koji su pokazali da se mogu nositi s ovakvim ekipama, ostvariti prolaz.”

Viktoria je pokazala kako nije slučajno igrala Ligu prvaka ove sezone osvojivši treće mjesto u svojoj skupini.

Protivnik je kvalitetan i jak na prekidima. Nadam se da ćemo do uzvrata ispraviti greške koje su nam se danas događale.”

Bjelica je naglasio kako je Dinamo prvih sat vremena kontrolirao utakmicu, no u zadnjih pola sata pao u igri.

Do 60. minute apsolutno smo kontrolirali protivnika. Kaznili su sve naše greške, to je njihova snaga. Podcijenili smo ih, borim se protiv toga, ali to je kod nas neizlječiva bolest u Hrvatskoj – podcjenjivanje. Nadam se da ćemo mi pobijediti u Zagrebu.”

Bjelici je ovo bio drugi europski poraz na klupi Dinama u 13 utakmica. Prvi je upisao od švicarskog Young Boysa u play-offu Lige prvaka.